BARWY JEDNOSTEK I INSTYTUCJI SIŁ ZBROJNYCH REPUBLIKI BIAŁORUSI
(COLOURS OF UNITS AND INSTITUTIONS OF BELARUS ARMED FORCES)
 
TABELA JEST NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANA !
 
Jednostka (Unit)
Nazwa oryginalna (Original name)
Miejsce postoju (m.p.)
numer jednostki wojskowej
Войсковая часть
Naszywka na mundur
(Uniform patch)
Нарукаўны знак
Odznaka pamiątkowe
(Commemorative badge)
Министерство обороны Республики Беларусь (МО РБ)
Ministerstwo Obrony Republiki Białorusi
m.p. Mińsk (Минск)
(1992 - obecnie)
 
Севеpo-Западное опративное командование
Dowództwo Operacyjne Północ-Zachód
m.p. Borysow (Борисов)
(2001 - obecnie)
   
Западное опративное командование
Dowództwo Operacyjne - Zachód
m.p. Grodno (Гродно)
(2001 - obecnie)
 
1-й зенитно-ракетный полк
1 Pułk Przeciwlotniczy
m.p. Grodno (Гродно)
в/ч 97097  
2‑я ордена Красной Звезды инженерная бригада
2 Brygada Inżynieryjna Orderu Czerwonej Gwiazdy
m.p. Mińsk (Минск)
(2008 - obecnie)
в/ч 31802  
5-я асо́бная брыга́да спецыя́льнага прызначэ́ння (ОБрСпН)
5 Samodzielna Brygada Specjalnego Przeznaczenia (Specnaz)
m.p. Marina Gorka (Марьина Горка)
(1963 - obecnie)
в/ч 89417    
6-я гвардзе́йская Кі́еўска-Берлі́нская о́рдэна Ле́ніна, Чырвонасцяжная, о́рдэнаў Суво́рава і Багда́на Хмяльні́цкага асо́бная механізава́ная брыга́да (ОМБр)
6 Samodzielna Gwardyjska Kijowsko-Berlińska Brygada Zmechanizowana
m.p. Grodno (Гродно)
(1992 - obecnie)
в/ч 05733  
7-й Торуньский орденов Александра Невского и Крас­ной Звезды инженерный полк
7 Toruński Pułk Inżynieryjny
m.p. Borysow (Борисов)
в/ч 25849  
8-я радиотехническая бригада
8 Brygada Radiotechniczna
m.p. Baranowicze (Барановичи)
(1941 - obecnie)
в/ч 29969
8-й Варшавский бригада радиационной, химической и биологической защиты
8 Warszawska Brygada Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia
m.p. Stare Dorohi (Старыя Дарогі)
в/ч 54687  
10-й отдельный батальон радиоэлектронной борьбы с наземными средствами
10 Samodzielny Batalion Walki Radioelektronicznej
m.p. Borysow (Борисов)
в/ч 93685  
11-я Прыкарпа́цка-Берлі́нская гвардзе́йская асо́бная механізава́ная брыга́да (ОМБр)
11 Samodzielna Gwardyjska Karpacko-Berlińska Brygada Zmechanizowana
m.p. Słonim (Сло́нім)
(1992 - obecnie)
в/ч 18315  
14-й отдельный полк правительственной связи КГБ
14 Samodzielny Pułk Łączności Rządowej KGB
m.p. Mołodeczno (Молодечно)
в/ч 04152  
15-я зені́тная раке́тная брыга́да
15 Brygada Przeciwlotnicza
m.p. Fanipal (Фаніпаль)
(1952 - obecnie)
в/ч 30151  
19-я гвардзе́йская Мікала́ева-Будапе́шцкая чырванасцяжная о́рдэна Суво́рава асобная механізаваная брыгада (ОМБр)
19 Samodzielna Gwardyjska Nikołajewsko-Budapesztańska Brygada Zmechanizowana
m.p. Zasłonowo (Заслоново)
в/ч 71327  
22-я рота специального назначения (рСпН)
22 Kompania Specjalnego Przeznaczenia (Specnaz)
m.p. Grodno (Гродно)
(1986 - obecnie)
   
23-й санитарно-эпидемиологический центр Вооруженных Сил
23 Centrum Sanitarno-Epidemiologiczne Sił Zbrojnych
m.p. Mińsk (Минск)
в/ч 52226  
25-й арсенал ракетно-артиллерийского вооружения
25 Składnica Uzbrojenia Rakietowo-Artyleryjskiego
m.p. Novokolosovo (Наваколасава)
в/ч 25819  
28-я база хранения вооружения и техники
28 Baza Przechowywania Uzbrojenia i Sprzętu
m.p. Baranowicze (Барановичи)
   
30-я отдельная Краснознамённая железнодорожная бригада
30 Samodzielna Brygada Kolejowa
m.p. Słuck (Слуцк)
в/ч 18662    
33-й отдельный гвардейский отряд специального назначения (ООСпН)
33 Samodzielny Gwardyjski Oddział Specjalnego Przeznaczenia (Specnaz)
m.p. Witebsk (Витебск)
   
36-я дорожно-мостовая бригада
36 Brygada Drogowo-Mostowa
m.p. Żodzino (Жодзіна)
в/ч 44540  
38-я асо́бная гвардзе́йская Венская Чырванасцяжная дэсантна-штурмавая брыгада (ОДШБр)
38 Samodzielna Gwardyjska Brygada Desantowo-Szturmowa
m.p. Brześć (Брест)
(1979 - obecnie)
в/ч 92616  
40-й отдельный батальон радиационной, химической и биологической защиты
40 Samodzielny Batalion Obrony przed Bronią Masowego Rażenia
m.p. Brześć (Брест)
в/ч 01048  
43-й арсенал ракет и боеприпасов
43 Składnica Rakiet i Amunicji
m.p. Dobrusz (Добруш)
в/ч 11724  
46-й арсенал ракет и боеприпасов 
46 Składnica Rakiet i Amunicji
m.p. Bronna Góra (Бронная Гара)
в/ч 67878  
48-й отдельный батальон радиоэлектронной борьбы с наземными средствами
48 Samodzielny Batalion Walki Radioelektronicznej
m.p. Brześć (Брест)
(2007 - obecnie)
в/ч 97061  
49-я радиотехническая бригада
49 Brygada Radiotechniczna
m.p. Moczuliszcze (Мачулищи)
(1932 - obecnie)
в/ч 39872
50-я смешанная авиабаза
50 Baza Lotnictwa Mieszanego
m.p. Moczuliszcze (Мачулищи)
в/ч 06752  
50-я Донецкая база хранения вооружения и техники
50 Baza Przechowywania Uzbrojenia i Sprzętu
m.p. Brześć (Брест)
   
51-я гвардзейская Аршанская Чырванасцяжнай ордэна Аляксандра Неўскага артылеры́йская брыга́да
51 Gwardyjska Orszańska Brygada Artylerii
m.p. Osipowicze (Асіпо́вічы)
(1942 - obecnie)
в/ч 12147  
52-ой отдельный специализированный поисковый батальон
52 Samodzielny Specjalistyczny Batalion Poszukiwawczy
m.p. Borowka (Боровка)
в/ч 28443  
56-я зені́тная раке́тная брыга́да
56 Brygada Przeciwlotnicza
m.p. Słuck (Слуцк)
(1968 - obecnie)
в/ч 01851
56-й Тильзитский отдельный полк связи
56 Samodzielny Pułk Łączności
m.p. Mińsk (Минск)
в/ч 29766  
60-й отдельный Барановичский полк связи
60 Samodzielny Pułk Łączności
m.p. Borysow (Борисов)
в/ч 19293  
61-я истребительная авиабаза
61 Baza Lotnictwa Myśliwskiego
m.p. Baranowicze (Барановичи)
в/ч 54804  
62‑й центральный узел связи
62 Centralny Węzeł Łączności
m.p. Napalki (Напалкi)
   
65-я автомобильная бригада
65 Brygada Samochodowa
m.p. Żodzino (Жодзіна)
(1980 - obecnie)
в/ч 28729  
72-й гвардейский отдельный учебной центр подготовки прапорщиков и младших специалистов
72 Gwardyjskie Połączone Centrum Szkolenia Chorążych i Młodszych Specjalistów
   
74-й отдельный Берлинский полк связи
74 Samodzielny Pułk Łączności
m.p. Grodno (Гродно)
   
77-й отдельный Краснознамённый мостовой железнодорожный батальон
77 Samodzielny Batalion Mostów Kolejowych
m.p. Słuck (Слуцк)
   
80-й отдельный батальон радиационной химической бактериологической защиты
80 Samodzielny Batalion Obrony przed Bronią Masowego Rażenia
в/ч 42760  
83-й отдельный инженерно-аэродромный полк
83 Samodzielny Pułk Inżynieryjno-Lotniskowy
m.p. Bobrujsk (Бобруйск)
в/ч 20392  
85-я бригада связи (линейная)
85 Brygada Łączności (Liniowa)
m.p. Baranowicze (Барановичи)
в/ч 97047  
86-я Волковысская Краснознамённая, ордена Александра Невского бригада связи (узловой)
86 Brygada Łączności (Węzłowa)
m.p. Mińsk (Минск)
в/ч 68473  
91-й отдельный батальон охраны и обслуживания (ОБОО)
91 Samodzielny Batalion Ochrony i Obsługi
m.p. Mińsk (Минск)
   
103-я асо́бная гвардзе́йская ордэна Леніна Чырванасцяжная ордэна Кутузава II ступені паветрана-дэсантная брыгада
103 Samodzielna Gwardyjska Brygada Powietrzno-Desantowa
m.p. Witebsk (Витебск)
(2016 - obecnie)
в/ч 52287  
106‑й расчетно-аналитический центр (войск РХБ защиты)
106 Centrum Analityczno-Obliczeniowe (Wojsk Chemicznych i OPBMR)
(1963 - obecnie)
 
108-й отдельный полк материального обеспечения
108 Samodzielny Pułk Wsparcia Materiałowego
m.p. Nowogródek (Новогрудок)
в/ч 14103  
110-й отдельный полк материального обеспечения
110 Samodzielny Pułk Wsparcia Materiałowego
m.p. Borysow (Борисов)
в/ч 59884  
111-я гвардзе́йская Кё́нігсбе́ргская Чырванасця́жная, о́рдэна Куту́зава II ступе́ні артылеры́йская брыга́да (АБр)
111 Gwardyjska Królewiecka Brygada Artylerii
m.p. Brześć (Брест)
(1939 - obecnie)
в/ч 11921  
115-я зенитно-ракетная бригада
115 Brygada Przeciwlotnicza
m.p. Brześć (Брест)
( - 2010)
в/ч 92504  
115‑й зенитный ракетный полк
115 Pułk Przeciwlotniczy
m.p. Brześć (Брест)
(2010 - obecnie)
в/ч 92504  
116-я гвардейская Радомская Краснознамённая штурмовая авиационная база
116 Baza Lotnictwa Szturmowego
m.p. Lida (Лида)
в/ч 19764
117-й навигационно-топографической части
117 Oddział Nawigacyjno-Topograficzny
m.p. Grodno (Гродно)
   
120-я гвардзе́йская Рагачо́ўская, Чырвонасця́жная, о́рдэнаў Суво́рава і Куту́зава асо́бная механіза́ваная брыга́да (ОМБр)
120 Samodzielna Gwardyjska Rogaczewska Brygada Zmechanizowana
m.p. Mińsk (Минск)
в/ч 04147  
120-я Яро́слаўская о́рдэнаў Куту́зава III ступе́ні і Чырво́най Зо́ркі зені́тная раке́тная брыга́да
120 Brygada Przeciwlotnicza
m.p. Baranowicze (Барановичи)
(1942 - obecnie)
в/ч 96577  
127‑я гвардейская ордена красной звезды бригада связи (территориальной)
127 Gwardyjska Brygada Łączności (Terytorialna)
m.p. Baranowicze (Барановичи)
в/ч 30677  
139 центр метрологического обеспечения
139 Centrum Zabezpieczenia Metrologicznego
m.p. Borysow (Борисов)
   
147‑я зенитно-ракетная бригада
147 Brygada Przeciwlotnicza
m.p. Bobrujsk (Бобруйск)
(1949 -obecnie)
в/ч 96869  
153-я отдельная радиотехническая бригадa особого назначения
153 Samodzielna Brygada Radiotechniczna Specjalnego Przeznaczenia
m.p. Wołożyn (Воложин)
в/ч 30695  
174-й отдельный железнодорожный батальон механизации
174 Samodzielny Zmechanizowany Batalion Kolejowy
m.p. Słuck (Слуцк)
   
188-я гвардзейская Наўгаро́дская Чырванасця́жная ордэнаў Суво́рава і Куту́зава 2-й ступе́ні інжыне́рная брыга́да
188 Gwardyjska Nowogrodzka Czerwonoarmijna Brygada Inżynieryjna
m.p. Mohylew (Магілёў)
(2008 - obecnie)
в/ч 72471  
202-й химотологическй центр горючего
202 Centrum Badań Paliw
   
206-й центр подготовки летного состава
206 Centrum Szkolenia Lotnictwa
m.p. Lida (Лида)
   
210-й авиационный полигон
210 Poligon Lotniczy
m.p. Różana (Ружаны)
в/ч 39212  
223-й центр авиационной медицины
223 Centrum Medycyny Lotniczej
m.p. Moczuliszcze (Мачулищи)
   
227-й общевойсковой полигон
227 Poligon Ogólnowojskowy
m.p. Bobrujsk (Бобруйск)
в/ч 33196  
230-й общевойсковой полигон
230 Poligon Ogólnowojskowy
   
231-я артиллерийская бригада
231 Brygada Artylerii
m.p. Borowka (Боровка)
(1982 - obecnie)
в/ч 22313  
244-й центр радиоэлектронной разведки
244 Centrum Rozpoznania Radioelektronicznego
m.p. Borysow (Борисов)
в/ч 59884  
250‑й отдельный батальон охраны и обслуживания
250 Samodzielny Batalion Ochrony i Obsługi
m.p. Grodno (Гродно)
в/ч 97035  
255-й отдельный радиотехнический полк особого на­значения
255 Samodzielny Pułk Radiotechniczny Specjalnego Przeznaczenia
m.p. Nowogródek (Новогрудок)
(1961 - obecnie)
в/ч 75158  
258-й отдельный батальон охраны и обслуживания
258 Samodzielny Batalion Ochrony i Obsługi
в/ч 29766  
263-я база хранения, ремонта и утилизации средств связи
263 Przechowywania, Remontu i Utylizacji Sprzętu Łączności
m.p. Osipowicze (Асіпо́вічы)
в/ч 01313  
276‑й отдельный батальон охраны и обслуживания аэродрома
276 Samodzielny Batalion Ochrony i Obsługi Lotniska
m.p. Barawucha (Боровуха)
(2004 - obecnie)
   
288-я база резерва автомобилей
288 Baza Rezerwy Samochodów
m.p. Stare Dorohi (Старыя Дарогі)
в/ч 48668  
290-я военный медицинский центр
290 Wojskowe Centrum Medyczne
m.p. Bobrujsk (Бобруйск)
   
297‑й центральный узел фельдъегерско-почтовой связи
297 Centralny Węzeł Łączności Kuriersko-Pocztowej
   
310-я группа артиллерии (120 ОМБр)
310 Grupa Artylerii (120 BZ)
m.p. Mińsk (Минск)
в/ч 28212  
336-я реактивная бригада
336 Brygada Rakietowa
m.p. Osipowicze (Асіпо́вічы)
(1972 - obecnie)
в/ч 12180  
339-я гвардейская отдельная механизированная группа (120 ОМБр)
339 Gwardyjska Samodzielna Grupa Zmechanizowana (120 BZ)
m.p. Mińsk (Минск)
   
361-я отдельная база охраны и обслуживания
361 Samodzielna Baza Ochrony i Konserwacji 
m.p. Mińsk (Минск)
в/ч 35703  
377-й гвардейский зенитно-ракетный полк
377 Gwardyjski Pułk Przeciwlotniczy
m.p. Połock (Полоцк)
(1960 - obecnie)
в/ч 55719  
387‑й центр технического контроля и обеспечения защиты информации
387 Centrum Kontroli Technicznej i Ochrony Informacji
m.p. Mińsk (Минск)
   
391-я артиллерийская база боеприпасов 
391 Baza Amunicji Artyleryjskiej
m.p. Bobr (Бобр)
в/ч 29253  
427-й реактивный артиллерийский полк
427 Pułk Artylerii Rakietowej
m.p. Borowka (Боровка)
в/ч 52249  
465-я раке́тная брыга́да
465 Brygada Rakietowa
m.p. Osipowicze (Асіпо́вічы)
в/ч 61732     
483-я база охраны, обслуживания и обеспечения
483 Baza Ochrony, Konserwacji i Wsparcia
m.p. Mińsk (Минск)
   
527-я отдельная рота специального назначения (орСпН)
527 Samodzielna Kompania Specjalnego Przeznaczenia (Specnaz)
m.p. Borysow (Борисов)
   
557-я інжыне́рная Слу́цка-Варша́ўская о́рдэнаў Багда́на Хмяльні́цкага і Алякса́ндра Не́ўскага брыга́да
557 Brygada Inżynieryjna
m.p. Grodno (Гродно)
в/ч 51171  
570‑й центр организации воздушного движения
570 Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym
m.p. Mińsk (Минск)
   
591‑й командный пункт ПВО
591 Punkt Dowodzenia
 
   
592-й военный медицинский центр ВС РБ 
592 Wojskowe Centrum Medyczne Sił Zbrojnych Republiki Białoruskiej
m.p. Borysow (Борисов)
   
602‑я база ремонта и хранения (войск РХБЗ)
602 Baza Remontu i Przechowywana (Wojsk OPBMR)
m.p. Stare Dorohi (Старыя Дарогі)
   
682-й отдельный радиопеленгаторный центр особого назначения
682 Samodzielne Centrum Radioelektroniczne Specjalnego Przeznaczenia
   
740-я Мі́нская о́рдэнаў Суво́рава і Куту́зава зені́тная раке́тная брыга́да
740 Mińska Brygada Przeciwlotnicza
m.p. Borysow (Борисов)
(1995 - obecnie)
в/ч 15847    
742-й полевой узел связи
742 Polowe Centrum Łączności
m.p. Kołodziszcze (Колодищи)
(2016 - obecnie)
   
814 ордена Красной Звезды центр технического обслуживания
814 Centrum Obsługi Technicznej
m.p. Borysow (Борисов)
в/ч 32377  
815-й центр технического обслуживания
815 Centrum Obsługi Technicznej
m.p. Baranowicze (Барановичи)
(2003 - obecnie)
в/ч 35544  
927-й центр подготовки и применения БПЛА
927 Centrum Bezzałogowych Statków Powietrznych
m.p. Bereza (Береза)
в/ч 97085  
969-я База резерва танков
969 Baza Rezerwy Czołgów
m.p. Urzecze (Урэчча)
(2008 - obecnie)
в/ч 42715  
1068-я продовольственная база
1068 Baza Żywnościowa
m.p. Horodyszcze (Гарадзішча)
   
1100-я база ремонта и хранения техники службы горючего
1100 Baza Remontu i Przechowywania Sprzętu Służby MPS
m.p. Michanowicze (Міханавічы)
в/ч 52188  
1134-й военный клинический медицинский центр Вооруженных Сил
1134 Wojskowe Kliniczne Centrum Medyczne Sił Zbrojnych
m.p. Grodno (Гродно)
   
1371-я инженерная база (средств инженерного вооружения)
1371 Baza Inżynieryjna
m.p. Krasne nad Uszą (Краснае)
в/ч 52242  
1393–я артиллерийская база боеприпасов
1393 Baza Amunicji Artyleryjskiej
m.p. Pijanier (Піянер)
в/ч 52208  
1405-я артиллерийская база боеприпасов
1405 Baza Amunicji Artyleryjskiej
m.p. Osipowicze (Асіпо́вічы)
в/ч 42707  
1562‑я зенитная техническая ракетная база
1562 Baza Techniczna Rakiet Przeciwlotniczych
m.p. Lapichi (Лапічы)
   
1868-я артиллерийская база вооружения
1868 Baza Uzbrojenia Artyleryjskiego
m.p. Homel (Гомель)
в/ч 63604  
2271‑я база инженерных боеприпасов
2271 Baza Materiałów Wybuchowych Wojsk Inżynieryjnych
m.p. Rzeczyca (Рэчыца)
в/ч 22403  
2657-я база ГСМ
2657 Baza Paliw
m.p. Baranowicze (Барановичи)
в/ч 55435  
2766-я база ГСМ
2766 Baza Paliw
m.p. Krasny Brzeg (Чырвоны Бераг)
в/ч 55461  
2780-я база ГСМ
2780 Baza Paliw
m.p. Horodyszcze (Гарадзішча)
в/ч 42776  
2783-я база хранения и утилизации бронетанкового имущества
2783 Baza Przechowywania i Utylizacji Sprzętu Pancernego
m.p. Halyniec (Галынец)
в/ч 63615  
3453-й склад горючего
3453 Skład Paliw
m.p. Orańczyce (Аранчыцы)
   
3540-я продовольственная база
3540 Baza Żywnościowa
m.p. Pawlinowo na zach. od Baranowicze (Паўлінава)
   
3609-й склад артиллерийских боеприпасов
3609 Skład Amunicji Artyleryjskiej
m.p. Borowka (Боровка)
в/ч 73498  
3611-й артиллерийский склад боеприпасов
3611 Skład Amunicji Artyleryjskiej
m.p. Hatawa (Гатава)
в/ч 96754  
3620-я артиллерийская база вооружения
3620 Baza Uzbrojenia Artyleryjskiego
m.p. Mińsk (Минск)
в/ч 63755  
3656-я база хранения средств связи
3656 Baza Przechowywania Sprzętu Łączności
m.p. Litwinowo (Литвиново)
(? - 2018)
в/ч 33190  
3666‑й авиационно-технический склад
3666 Skład Lotniczo-Techniczny
m.p. Słuck (Слуцк)
   
4970-я база хранения инженерных боеприпасов
4970 Baza Przechowywania Materiałów Wybuchowych
m.p. Stare Dorohi (Старыя Дарогі)
(1993 - obecnie)
в/ч 52957  
УО "Военная академия Республики Беларусь"
Akademia Wojskowa Republiki Białorusi
m.p. Mińsk (Минск)
   
Центральная военно-врачебная комиссия Вооруженных Сил Республики Беларусь
Centralna Wojskowa Komisja Lekarska Sił Zbrojnych Republiki Białorusi
   
Кинологический центр Вооруженных Сил
Centrum Szkolenia Psów Sił Zbrojnych
   
Военного факультета в учреждении образования "Белорусский государственный университет"
Fakultet Wojskowy na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym
   
Военный факультет в учреждении образования «Белорусский государственный университет информатики и радиоэлектроники»
Fakultet Wojskowy na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Informatyki i Radioelektroniki
m.p. Mińsk (Минск)
   
Военно-медицинского факультета в учреждении образования "Белорусский государственный медицинский университет"
Fakultet Wojskowo-Medyczny na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym
   
военного факультета в учреждении образования «Гродненский государственный университет имени Янки Купалы»
Fakultet Wojskowy na Grodzieńskim Państwowym Uniwersytecie im. Janki Kupały
m.p. Grodno (Гродно)
   
военно-технический факультет в Белорусском национальном техническом университете
Fakultet Wojskowo-Techniczny na Białoruskim Narodowym Uniwersytecie Technicznym
   
Военно-транспортного факультета в учреждении образования "Белорусский государственный университет транспорта"
Fakultet Wojskowo-Transportowy na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Transportu
   
военного факультета в учреждении образования «Белорусская государственная академия авиации»
Fakultet Wojskowy na Białoruskiej Państwowej Akademii Lotniczej
   
главной военной инспекции Вооруженных Сил
Główna Inspekcja Wojskowa Sił Zbrojnych
 
Главный центр обеспечения безопасности информационных технологий
Główne Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego
   
Главный Информационно-вычислительный центр
Główne Centrum Informatyczne
   
Государственное учреждение «Научно-исследовательский институт Вооруженных Сил Республики Беларусь»
Instytut Badawczy Sił Zbrojnych Republiki Białorusi
m.p. Mińsk (Минск)
   
военной комендатурa Вооруженных Сил
Komenda Wojskowa Sił Zbrojnych
   
Минского суворовского военного училища
Mińska Szkoła Wojskowa
   
ГУ "Образцово-показательный оркестр Вооруженных Сил Республики Беларусь"
Orkiestra Reprezentacyjna Sił Zbrojnych Republiki Białorusi
   
ГУ "Академический ансамбль песни и танца Вооруженных Сил Республики Беларусь"
Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Sił Zbrojnych Republiki Białorusi
   
ГУ Лепельский военный санаторий
Sanatorium Wojskowe
   
ГУ "Военное информационное агентство Вооруженных Сил Республики Беларусь "Ваяр"
Wojskowa Agencja Informacyjna Sił Zbrojnych Republiki Białorusi "Vayar"
   
Спортивного комитета Вооруженных Сил
Komitet Sportowy Sił Zbrojnych