Pomimo tego, że święta i koniec roku zbliżają się wielkimi krokami ułani z 2 batalionu czołgów 10 Brygady Kawalerii Pancernej nie zwalniają tempa szkolenia.
 
Kolejny tydzień działań na obiektach poligonowych brygady rozpoczęła 5 kompania czołgów, która 3 grudnia, na Strzelnicy Bojowej Piechoty (SBPiech) odbyła strzelanie  przygotowawcze nr 4.5.3 z karabinu MG 3. Zadowolenia z osiągniętych wyników  nie krył dowódca pododdziału kapitan Marcin Wdowiak, który powiedział: - Moi żołnierze po raz kolejny udowodnili, że są świetnie przygotowani do realizacji stawianych przed nimi zadań.
 
Szkoleniu ogniowemu towarzyszyły zajęcia z taktyki, w czasie których żołnierze sprawdzeni zostali z umiejętności sprawnego i dynamicznego dostarczania amunicji na pole walki oraz naprowadzania śmigłowca. - Cieszę się, że mimo przenikliwego chłodu i zamarzniętej ziemi wszyscy żołnierze wykonywali ćwiczenie z pełnym zaangażowaniem i osiągnęli tak dobre rezultaty. – powiedział  prowadzący punkt nauczania plutonowy Sebastian Kucharski.
 
Szczególne zainteresowanie wśród czołgistów wzbudziło szkolenie medyczne prowadzone przez kapral Joannę Kuka.  Uczestniczący w nim żołnierze doskonalili umiejętność ewakuacji rannych  i udzielania pierwszej pomocy w warunkach zbliżonych do realnego pola walki tj. przy użyciu sztucznej krwi i specjalistycznego sprzętu medycznego.
 
Tekst i zdjęcia: ppor. Dawid Grzegorek
 
pomocnik oficera prasowego 10BKPanc Katarzyna Przepióra