21. Rejonowe Warsztaty Techniczne im. Hetmana Wielkiego Koronnego Mikołaja Kamienieckiego (1994 - 2011)
 
 
RYS HISTORYCZNY
 
                    Jednostka powstała w roku 1994 na bazie rozformowanych 9. Wojskowych Warsztatów Remontowych i 26. Garnizonowej Stacji Obsługi Pojazdów. Początkowo do zadań warsztatów należał remont i obsługa transporterów opancerzonych SKOT oraz BRDM, dodatkowo wykonywano także obsługę i remonty autobusów. W ramach 21. RWT powstał także Ośrodek Szkolenia Kierowców kat. C na potrzeby Krakowskiego Okręgu Wojskowego, ośrodek ten ostatecznie istniał do roku 2001, w którym został rozformowany na wskutek reorganizacji w Wojsku Polskim. W roku 2005 jednostka prowadziła modernizację samochodów HMMVW dostosowującą je do poruszania się po drogach wg polskich norm. 21. RWT były jednostką logistyczną realizującą zadania zarówno szkoleniowe jak i obsługowo-remontowe dla potrzeb Śląskiego Okręgu Wojskowego. Specjalizowały się w obsłudze i remontach bojowych wozów piechoty BWP-1, transporterów BRDM-2 oraz ciężarówek Star-66. W swojej strukturze posiadały również sekcje naprawiające sprzęt łączności, uzbrojenia i inne. W roku 2011 warsztaty przekazano w podległość pod komendanta 3. Regionalnej Bazy Logistycznej, jednak to nie był koniec zmian, przełożeni zadecydowali że 21. RWT zostaną rozformowane, a na ich bazie sformowane zostały Warsztaty Techniczne w Rzeszowie będące elementem struktury 3. RBLog. Termin rozformowania 21. RWT ustalono na 31 grudnia 2011 roku.
 
TRADYCJE, PATRON i ŚWIĘTA
 
Warsztaty posiadały własną odznakę pamiątkową oraz oznakę rozpoznawczą zatwierdzone decyzją nr 85/MON z 25 maja 2000 roku. Również tą decyzją ustalono patrona jednostki oraz dzień święta wyznaczony na 30 kwietnia.
 
  
oznaka rozpoznawcza (wersja wyjściowa i polowa)
 
STRUKTURA
 
 - kierownik
 -
 
POCZET DOWÓDCÓW
 
 - ppłk Wojciech Szyndlar
 - ppłk Sławomir Chłopik ( ? – 31.XII.2011 )
 
PODPORZĄDKOWANIE
Krakowski Okręg Wojskowy
Śląski Okręg Wojskowy ( ? – 28.IV.2011 )
3. Regionalna Baza Logistyczna ( 28.IV.2011 - 31.XII.2011 )
 
 
© Copyright by www.jednostki-wojskowe.pl  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie w całości oraz w części bez zgody autora zabronione. Wszystkie teksty, artykuły, fotografie, oraz pozostałe materiały zamieszczone na stronie www.jednostki-wojskowe.plobjęte są prawami autorskimi.
 
 

Please publish modules in offcanvas position.