Regionalny Węzeł Łączności w Bydgoszczy (2007 - 2011)
 
 
 
RYS HISTORYCZNY
 
                    Regionalny Węzeł Łączności we Wrocławiu sformowany został 1 stycznia 2007 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej nr Z-63/Org./P1 z 6 grudnia 2005 roku, następnie rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych nr PF14/Org. z 31 marca 2006 roku i w końcu rozkazem Dowódcy Pomorskiego Okręgu Wojskowego nr Z-146 z 25 kwietnia 2006 roku. Jednostka ta kontynuuje chlubne tradycje Garnizonowego Węzła Łączności w Bydgoszczy na bazie którego była formowana oraz istniejącego po wojnie Węzła Łączności POW.  Regionalny Węzeł Łączności poprzez podporządkowane mu Garnizonowe Węzły Łączności zabezpiecza łączność instytucji i jednostek wojskowych w obrębie swojej odpowiedzialności. W związku z reorganizacją w stacjonarnym systemie łączności Sił Zbrojnych Decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr Z-22/Org./P1 z dnia 9 marca 2011 roku postanowiono o rozformowaniu Regionalnego Węzła Łączności w Bydgoszczy w terminie do 31 grudnia 2011 roku, na bazie RgWŁ powstanie jednak w tym samym terminie nowa jednostka Region Wsparcia Teleinformatycznego w Bydgoszczy, który będzie kontynuował historię, tradycje i działalność RgWŁ.
 
TRADYCJE, PATRON i ŚWIĘTA
 
Regionalny Węzeł Łączności w Bydgoszczy posiada własne wzory odznaki pamiątkowej i oznaki rozpoznawczej zatwierdzone decyzją nr 33/MON z 5 lutego 2009.
 
Święto jednostki ustalono decyzją nr 436/MON z 23 września 2008 roku i jest obchodzone w dniu – 18 października.
 
 
Oznaka rozpoznawcza RWŁ Bydgoszcz
 
STRUKTURA
 
 - Szef RWŁ Bydgoszcz
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Brodnica
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Chełmno
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Gdańsk
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Grudziądz
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Inowrocław
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Lębork
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Pruszcz Gdański
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Słupsk
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Tczew
 - Garnizonowy Węzeł Łączności – Toruń
 
POCZET DOWÓDCÓW
 
 - ppłk mgr inż. Roman Winiarski (2.I.2007 – 31.XII.2011)
 
PODPORZĄDKOWANIE
Zarząd Planowania Systemów Dowodzenia i Łączności P-6 SG WP (1.I.2007 – 31.XII.2011)
 
 
© Copyright by www.jednostki-wojskowe.pl  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie w całości oraz w części bez zgody autora zabronione. Wszystkie teksty, artykuły, fotografie, oraz pozostałe materiały zamieszczone na stronie www.jednostki-wojskowe.plobjęte są prawami autorskimi.

 

Please publish modules in offcanvas position.