A.D.2003

Dowództwo Marynarki Wojennej

Zasadnicze siły

3 Flotylla Okrętów – Gdynia

31 dywizjon Okrętów Rakietowych

32 dywizjon Okrętów Rakietowych

dywizjon Okrętów Podwodnych

dywizjon Okrętów Szkolno-Badawczych

grupa Okrętów Rozpoznawczych

Baza Techniczna MW – Gdynia

Komenda Portu Wojennego – Gdynia

 

8 Flotylla Obrony Wybrzeża – Świnoujście

2 dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych

12 dywizjon Trałowców

16 dywizjon Kutrów Zwalczania Okrętów Podwodnych – Kołobrzeg

8 batalion saperów MW – Dziwnów

4 batalion minowania – JW 3094 Dziwnów

30 kompania przeciwchemiczna – Dziwnów

8 dywizjon artylerii przeciwlotniczej – Międzyzdroje (przemianowany na 8. dplot z dniem 1.I.2003)

8 dywizjon przeciwlotniczy – Międzyzdroje -> I.2003 -> Dziwnów (przemianowany z 8. daplot z dniem 1.I.2003)

8 Rejon Obserwacji i Łączności – Świnoujście

Komenda Portu Wojennego – Świnoujście

42 dywizjon Pływających Jednostek Pomocniczych

Komenda Portu Wojennego – Kołobrzeg

 

 

 

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej – Gdynia

28 eskadra lotnicza MW – Gdynia (sformowano 1.I.2003)

29 eskadra lotnicza MW – Darłowo (sformowano 1.I.2003)

30 eskadra lotnicza MW – Siemirowice (sformowano 1.I.2003)

43 Baza Lotnicza MW – Gdynia (sformowano 1.I.2003)

44 Baza Lotnicza MW – Siemirowice (sformowano 1.I.2003 )

Komenda Lotniska nr 2 – Darłowo (sformowano 1.I.2003)

9 Flotylla Obrony Wybrzeża im. kontradm. Włodzimierza Steyera – Hel

13 dywizjon Trałowców – Hel

11 dywizjon Ścigaczy Okrętów Podwodnych – JW 4820 Hel

43 batalion saperów MW – Rozewie

55 kompania przeciwchemiczna – Rozewie

9 dywizjon artylerii przeciwlotniczej – Ustka (przemianowany na 9. dplot z dniem 1.I.2003)

9 dywizjon przeciwlotniczy – Ustka (przemianowany z 9. daplot z dniem 1.I.2003)

7 Rejon Obserwacji i Łączności – Hel

Komenda Portu Wojennego – Hel

Centrum Operacji Morskich – Gdynia

Jednostka Specjalna MW „Formoza” – Gdynia

1 Morski Pułk Strzelców – JW 1479 Gdynia

11 Pułk Łączności – Wejherowo

Węzeł Łączności MW – Gdynia

 

6 Oliwski Ośrodek Radioelektroniczny – Gdynia

Biuro Hydrograficzne MW – Gdynia

dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego MW – Gdynia

Centralna Składnica MW – Gdynia

9 Składnica Sprzętu Inżynieryjnego i Materiałów Wybuchowych – Wejherowo

12 Składnica Żywnościowa – Gdynia

14 Składnica MW – Ustka

24 Składnica MW – Darłowo

35 Składnica MPS MW – Dębogórze

Laboratorium MPS MW – Dębogórze

Centralny Zakład Sprzętu Ratowniczego MW – Gdynia

Ośrodek Metrologii MW – Gdynia

 

Szkolnictwo

Akademia Marynarki Wojennej – Gdynia

Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej – Ustka

Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego MW – Gdynia

Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego – Gdynia