Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych – Koszalin
 
 
 
RYS HISTORYCZNY
 
                    Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Koszalinie powstała 1 lipca 2004 na podstawie rozporządzenia MON z dnia 8 marca 2004 w sprawie utworzenia szkół wojskowych. Od początku istnienia została podporządkowana Dowódcy Sił Powietrznych. Zadaniem szkoły było szkolenie kadry podoficerskiej na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Szkolenie odbywało się na potrzeby specjalności dowódczo-technicznych, techniczno-eksploatacyjnych oraz kierowania zespołami na szczeblu drużyny w następujących korpusach:
 
Korpus osobowy przeciwlotniczy:
 - grupa osobowa przeciwlotniczych zestawów rakietowych,
 - grupa osobowa artylerii przeciwlotniczej,
 - grupa osobowa techniczna.
 
Korpus osobowy techniczny:
 - grupa osobowa radiolokacyjna.
 
Absolwenci Szkoły Podoficerskiej w Koszalinie trafiali do jednostek Wojsk Obrony Przeciwlotniczej oraz Wojsk Radiotechnicznych w różnych rodzajach wojsk.
 
W związku z reorganizacją szkolnictwa wojskowego szkoła zostaje rozformowana z dniem 31 grudnia 2010.
 
TRADYCJE, PATRON i ŚWIĘTA
 
DECYZJA Nr 581/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 31 grudnia 2008 r. w sprawie wprowadzenia odznaki pamiątkowej oraz oznaki rozpoznawczej Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Koszalinie
 
1. Wprowadza się odznakę pamiątkową, zwaną dalej „odznaką”, oraz oznakę rozpoznawczą, zwaną dalej „oznaką”, Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Koszalinie.
 
STRUKTURA
 
 
POCZET DOWÓDCÓW
 
 - st. chor. sztab. Robert Mrozek (1.VII.2004 - 27.IX.2010)
 - st. chor. Ryszard Narewski (27.IX.2010 - 31.XII.2010)
 
PODPORZĄDKOWANIE
Dowództwo Sił Powietrznych (1.VII.2004 - 31.XII.2010)
 
 
© Copyright by www.jednostki-wojskowe.pl  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie w całości oraz w części bez zgody autora zabronione. Wszystkie teksty, artykuły, fotografie, oraz pozostałe materiały zamieszczone na stronie www.jednostki-wojskowe.pl objęte są prawami autorskimi.

Please publish modules in offcanvas position.